Site Logo Site Logo

Bizimle iletişime geçin

Cyber-SUIT

Cyber-SUIT İLE

GÜCÜNÜZÜ KEŞFEDİN

Brand Logo Brand Logo
Hero Image

Yeni Nesil Harekete Özgürlük Veren Teknoloji

Cyber-Suit
NASIL ÇALIŞIR?

Cyber-Suit , Ottobock tarafından geliştirilen Exopulse Molli Suit özel giysisi ile gerçekleştirdiğimiz teknolojiyle donatılmış bir yenilikçilik harikasıdır. Bu özel giysi, kas sistemindeki temel gerilimi üretmek için düşük seviyeli elektrik akımını kullanarak hareket özgürlüğüne dönüşüm sağlar. Suit, 58 farklı elektrotu içerir ve çeşitli şekillerde birleştirilebilir, böylece her kullanıcı için kişiselleştirilmiş bir deneyim sunar.
Cyber-Suit'ın kontrol ünitesi, kullanıcıya özel programlanır ve spastik kasların antagonistini uyararak kasları gevşetir. Bu etki, aktif hareket ve fonksiyonda dikkate değer bir iyileşme sağlar.
Heyecan verici bir şekilde, Cyber-Suit kasların doğal işleyişini optimize eder ve vücudun kendi potansiyelini açığa çıkarır. Bu yenilikçi teknoloji sayesinde, her adımda özgüveninizi artırarak, hareket kabiliyetinizi ve yaşam kalitenizi yükseltmenize yardımcı olur.

Brand Logo
Brand Logo
Brand Logo
Brand Logo
Brand Logo
Brand Logo

Haberler

Cyber-Suit: Spastiklikteki Sınırları Azaltan Çocukların Gücü

Çocuk Kahramanların Yeni Pelerini

Cyber-Suit
NASIL ÇALIŞIR?

Takım, çeşitli şekillerde birleştirilebilen 58 elektrota sahiptir. Cyber-Suit, her kullanıcı için ayrı ayrı programlanan bir kontrol ünitesine sahiptir. Cyber-Suit reçete eden kişi, aktif elektrotları ve yoğunluğu (akım yoluyla hangi kasların aktive edileceği) uyarlamak için bir bilgisayar programı kullanır. Bu program en yüksek seviyeden hastanın ihtiyacına göre fizyoterapist ve uzman doktor tarafından belirlenir ve bu seviye aşağı dönük düşürülecek şekilde tedavi programı yapılır Cyber-Suit, kas sisteminde temel gerilimi üretmek için düşük seviyeli elektrik akımı kullanır. Akım spastik kasın antagonistini uyarır. Örneğin, pazı spastik ise, triseps uyarılır ve bu da pazıların gevşemesine neden olur. Kasın gevşetilmesi, aktif hareket ve fonksiyonda kademeli bir iyileşme sağlar. Fizyolojik mekanizmaya karşılıklı inhibisyon denir.

Suit'in hayatları nasıl yeniden harekete geçirdiğini izleyin.

Dünyada Cyber-Suit

Bugün harika bir gün oldu. Pek çok deneme ve sıkıntıdan sonra bugün bir mucize gördüm. Uzun yıllardır kızımı yüzmeye alıştırmaya çalışıyorum ve bu çok zorlu ve neredeyse imkansız oldu.

NANCY DENT

Takım elbiseyle 15 dakika geçirdikten sonra terapist, Harlie'nin omzunda hala biraz spastisite olan sol kolunu değerlendirdi. Kolunu kendim hareket ettirmeyi deneyebilir miyim diye sordum ve şaşırdım. Kolu, tıpkı SDR ameliyatından sonraki bacakları gibi spastisiteden tamamen kurtulmuştu.

JACQUI RUSSELL

Cyber-Suit takımını sadece bir saat giydikten sonra her yerde zıplıyordum - durdurulamazdım. Koşmak için kendime güvendiğimi fark ettiğimde gerçekten çok mutlu oldum ve şaşırdım ve koştum. Artık ön basamaktan normal bir şekilde inip çıkabiliyorum.

KATHLEEN

Sıkça Sorulan Sorular

Cyber-Suit şu anda Quedyne kliniğimizde mevcuttur. Bu konumlardaki tıbbi ekipler, Cyber-Suit'i serebral palsi (SP), multipl skleroz (MS) ve inme gibi rahatsızlıkları olan hastalarda spastisiteyi yönetmek için kullanma konusunda özel olarak eğitilmiştir. Bu tesislerden birinin size yakın olup olmadığını öğrenmek ve detaylı bilgi almak için lütfen bize ulaşın.

Elbiseyi giyen hastalar, nadiren aldıkları stimülasyonun bazı hafif, geçici yan etkilerini yaşadılar. Elektrik stimülasyonuna özgü bu yan etkiler şunları içerir: Küçük cilt tahrişi Yüzey seviyesinde cilt kızarıklığı hafif yanıklar

Cyber-Suit q terapinin bir parçası olarak diğer tedavi modelleriyle birlikte kullanılmaktadır.

Exopulse ceket ve eşofman altı rahat, nefes alabilen, yıkanabilir, sentetik malzemelerden yapılmıştır. Giysiler hiçbir hayvansal ürün veya lif içermez.

Cyber-Suit'in etkinliği, hem bağımsız çalışmalar hem de Q Akademisi'nin içerisinden Cyber-Suit ile ilgili yayınlara ulaşarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bu çalışmaların sonuçları hakkında daha fazla bilgi almak ve ayrıntılı bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.