Site Logo Site Logo

Bizimle iletişime geçin

Cybernicx

Cyber-Epidural
Stimulation

Brand Logo Brand Logo
Hero Image

Mucizelerin Köprüsü

EPIDURAL STIMULATION
NEDİR?

Epidural stimülasyon, C4 ve T10 seviyeleri arasında omurilik yaralanması olan hastalar için yenilikçi bir tedavidir. Cybernicx olarak , tıbbi teknikleri kullanarak öncüsü olduğumuz tedavi protokolünü geliştirdik. Omurilik stimülasyonu, kök hücre tedavisi ve fiziksel ve mesleki terapi programını birleştiren epidural stimülasyon programımız, hastaların kayıp işlevlerini geri kazanmalarına yardımcı olur.

Brand Logo
Brand Logo
Brand Logo
Brand Logo
Brand Logo
Brand Logo

Haberler

Çalışma prensibi

Epidural stimülasyonun etkileyici gücüyle başlayan tedavi süreci, omurilik stimülasyon cihazının implantasyonuyla gerçekleşir. Cybernicx, ameliyat sonrası fizyoterapi programına dahil olan omurilik yaralanmalı hastalar için yeniden tasarlanmış bir prosedür sunar. 'Haritalama' adı verilen bir süreç kullanarak, stimülasyonu hastanın vücuduna özelleştirme yolunu keşfeden Cybernicx, gönüllü hareket ve çeşitli işlevlerin geri dönmesine olanak sağlar. Cybernicx, omurilik yaralanmalarında iyileşmenin yeni bir yolunu açar.

          

Sıkça Sorulan Sorular

Epidural Stimülasyon, lomber omuriliğin arka yapılarına bir “Epidural Stimülasyon cihazının” cerrahi implantasyonunu içerir. El tipi bir uzaktan kumanda, beyinden kaynaklanan sinir sinyallerini hastanın yaralanma seviyesinin altındaki Omurilik dokusuna bağlayan bir elektrik akımı uygulayan cihazı kontrol eder. Bu “köprü” etkisi, hastaların istemli hareketlerini geri kazanmalarına ve kaybedilen vücut fonksiyonlarını eski haline getirmelerine olanak tanır.

Cybernicx ile Epidural Stimülasyon alan hastaların büyük çoğunluğu, cihaz açıldığında kas aktivitelerinin istemli kontrolünü yeniden kazandı. Gönüllü kontroldeki gelişmeler, Cybernicx'ın kapsamlı rehabilitasyon ve lokomotor eğitimi ile ilerliyor.

Epidural Stimülasyon tedavisi, tam veya eksik Omurilik Yaralanmaları (SCI) olan hastalarda çalışır. Dünyada belden aşağı felçli hastalarda başarıyla tedavi edildi - hastaların büyük çoğunluğu üst ve alt uzuvlarında belirli bir motor fonksiyon seviyesine kavuştu. Cybernicx aracılığıyla Epidural Stimülasyon hastası olmak için, tam bir MRI görüntüleri serisine, tıbbi raporlara, tedavi geçmişine ve yaralanma bölgesinin durumuna ihtiyacımız var. Yazılı MR raporları değerlendirme sürecimiz için yeterli olmayabilir; Epidural Stimülasyon için bir ön koşul, her hastanın durumu hakkında derinlemesine bilgi sahibi olmaktır.

Ameliyat ağrılı değildir ve minimal invazivdir. Epidural Stimülasyon cihazının elektrotları omurganıza implante edilecek ve İlk Nabız Üreteci adı verilen bir pil, kalçanızın yakınına deri altından yerleştirilecektir. Prosedür genellikle iki ila üç saat sürer. Cerrahi yaralar iyileştikten sonra ve herhangi bir omurilik veya yüzeyel yara enfeksiyonu bildirilmezse rehabilitasyon birkaç gün içinde başlayabilir.

Prosedürle ilişkili ciddi bir yan etki yoktur. Son derece deneyimli nöro/omurga cerrahları tarafından gerçekleştirilen minimal invaziv bir cerrahidir. Kesi yeri çevresinde enfeksiyon gibi olası yan etkiler son derece sıra dışıdır ve kısa sürede tedavisi kolaydır.

Elektrot dizisi, omurganızda kalıcı olarak kalmaya uygundur; pil paketinin tahmini ömrü 5 ila 9 yıldır. Her ikisi de gerektiğinde güvenle çıkarılabilir veya değiştirilebilir.