Nasıl yardımcı olabilirim?

Site Logo Site Logo

Bizimle iletişime geçin

Cybernicx

Cybernicx
CYBERDYNE

Japonya Buluş ve Yenilik Enstitüsü'nden 21. yüzyıl Buluş Ödülü (2009)
*(Japanese Patent no.4178186)

Hero Image
Brand Logo Brand Logo Brand Logo Brand Logo

Cybernicx Therapy Dünyanın İlk Düşünce Gücüyle Çalışan Giyilebilir Cyber Robotu İle Yapılan Tedavi Modelidir

CYBERNICX THERAPY
NEDİR?

Cybernicx Japonya'nın TUBITAK'ı olarak adlandırılan Riken ve onun Üniversitesi olan Tsukaba Üniversitesi tarafından geliştirilen, Japon İnovasyon Bakanlığı tarafından 21.yüzyılın icadı ödülünü almaya hak kazanmış dünyanın ilk düşünce yöntemiyle çalışan cyborg robotu ile yapılan tedavi modelidir.
*Q Terapi kişiye özel planlama ve haritalama ile uygulanan hastanın ihtiyaçları doğrultusunda en uygun tedavi yöntemleri ve olanaklarının birleşimidir.

* Tedavi Cybor Robotic Center ve Memorial'da yapılmaktadır.

Brand Logo
Brand Logo
Brand Logo
Brand Logo
Brand Logo

Haberler

Mutluluk bir seçimdir!

Güç Veren Robotik İyileşme: Cybernicx Therapy İle İleri Adımlar!

image

Düşünce

Vücudumuzu hareket ettireceğimizde, harekete düşünerek başlarız. Beyin, “Yürümek istiyorum” diye düşünerek o hareket için gerekli sinyalleri sinirler yoluyla kaslara gönderir.

İletişim

Sağlıklı bir insanın vücudunda, her kas beyinden gönderilen sinyalleri alır ve kasların yalnızca amaca uygun olması için gerekli olan güç miktarı kadar hareket ettirmesine izin verir.

Analiz

Sinyaller kaslara doğru ilerlerken, “biyo-elektrik sinyalleri [BES]” olarak adlandırılan çok zayıf sinyaller olarak cilt yüzeyine sızarlar. HAL, kullanıcının cilt yüzeyine bağlı orijinal olarak geliştirilmiş elektrotları ile BES'i okuyabilir. Elde edilen diğer çeşitli bilgilere dayanarak HAL, kullanıcının istediği hareketleri belirler.

Harekete Geçir

HAL, kullanıcının niyetine göre hareket etmesine ve hatta normalden daha fazla güç uygulamasına yardımcı olmak için tanıdığı hareketlere göre güç ünitesini kontrol eder.
HAL, kullanıcının koşullarına göre birlikte kullanılabilen iki tip kontrol sistemine sahiptir. “Cybernics Gönüllü Kontrol Sistemi” kullanıcının istediği hareketleri gerçekleştirmek için BES'i kullanır. Diğeri ise BES tespit edilemese bile insan benzeri hareketleri gerçekleştiren “Cybernics Otonom Kontrol Sistemi”. Bu iki kontrol yöntemi, HAL'ın bu kadar ileri teknoloji olmasının sebebidir.

Feedback

Hareket tamamlandığında beyin, gönderilen sinyallere göre vücudun nasıl hareket ettiğini kontrol eder. HAL, kullanıcının amaçlanan hareketini fark ettiğinde, vücut başarılı hareketin bilgisini geri bildirir. Bu, beynin zamanla hareketler için gerekli sinyalleri nasıl göndereceğini öğrenmesini sağlar. Bu işlemin tekrarlanması, bir kişinin HAL'ı çıkardıktan sonra fiziksel işlevlerini iyileştirmesine yardımcı olabilir.

Service Image
Service Image
Service Image

Teknolojik Gücü Sırtında Taşıyan İyileşme: Bel ve Single Joint Robotlarla Tedaviye Adım Atın!

Bu heyecan verici teknoloji çağında, sadece düşüncelerimizle bile hareket edebilmek bizim için artık bir gerçek. Cybernics'in otonom kontrolden yardım alan yeni moduyla birlikte, bedenimizle entegre olmuş bir bütün olarak var olmanın tadını çıkarıyoruz. HAL® Medical Alt Ekstremite Tipi, robotik tıbbi ekipman için ISO 13485 (tıbbi ekipman) sertifikasını dünyada ilk ve tek olarak alan bir cihazdır. Bu sertifika, yüksek kalite standartlarına ve güvenlik gereksinimlerine uyumlu olduğunu kanıtlamaktadır. HAL® Medical Alt Ekstremite Tipi'ni kullananlar, son derece güvenli bir tedavi deneyimi yaşamaktadır.

  • + Hareket desteği ile özgürce hareket etme hissi
  • + Tedavi sırasında gerçekleşen ağrıların azalması
Service Image

Gücünüzü Tek Eklemde Bulun, Teknolojiyle İyileşin!

Yüksek teknolojiyle donatılmış Single Joint, beyin gücüyle çalışan eklem tedavilerinde öncü bir modeldir. Bu ileri teknoloji sayesinde, vücudunuzun gücünü tek bir eklemde toplayarak hızlı ve etkili bir iyileşme sağlanır. Single Joint ile tedavi edildiğinizde, bedeninizin doğal potansiyelini tam anlamıyla keşfedebilir ve güçlü bir iyileşme deneyimi yaşarsınız. Kendinizi teknolojinin gücüyle iyileştirmek için bir adım atın!

  • + Küçük ve Kullanışlı
  • + Gerekli tüm bilgiler elinizin altında
  • + İstediğiniz şekilde başlayan tedaviler
  • + İstediğiniz şekilde hareket eden sistem

Cyberdyne Junior

Japonya'dan sonra dünyada ilk kez uygulanan QPediatri, dünyanın ilk cyborg robotu olan QThreapy ile serebral palsi tedavisinde öncü bir çözüm sunuyor. Yeni geliştirilen HAL teknolojisi, daha küçük ve hafif bir yapıya sahip olarak yorgunluk derecesini etkilemeden güvenli yürüyüş eğitimi sağlıyor.QThreapy, eklem kontraktürü ve kemik deformiteleri olan hastaların bile tedavi edilmesine olanak tanıyor. Bu heyecan verici gelişmeler, serebral palsi tedavisinde önemli bir ilerlemeyi temsil ediyor.

Dünyada Cyberdyne

Testimonial Image

"Bu devrim niteliğindeki teknoloji, rehabilitasyon arayan insanlara ve bir daha asla yürüyemeyecekleri söylenen birçok kişiye umut veriyor."

Derrik
Testimonial Image

“Kızımın düğününde yürümem gerekiyordu. İlk başta robotun yardımıyla başladım. Her seferinde robotun benim yerime daha az yardım etmesi için çaba gösterdim. Sonunda kızımın düğününde yürüteçle koridorda yürüyebildim.”

Puschel
Testimonial Image

"Cyberdyne ile yürüyüşüm sona eriyor. Büyük ilerlemeler kaydettim ve kendimi daha güçlü hissediyorum. Teşekkürler, hayatımı daha iyi yapmaya devam edeceğim!”

Samantha

Sıkça Sorulan Sorular

HAL, Hybrid Assistive Limb anlamına gelir ve sistem, serebral vasküler hastalıklar, omurilik yaralanmaları, ilerleyici inatçı nöromüsküler hastalıklar ve diğer beyin-nöromüsküler hastalıkları olan hastaların tedavisinde kullanılan nöronal kontrollü bir cyborg'dur. Nöron kontrollü HAL robot giysisi, nöromüsküler geri bildirim tedavisi için kullanılır. Bir hareketi gerçekleştirme komutu beyinden omurilik yoluyla hastanın kasına iletilir ve bu da hareketi gerçekleştirmek için kasın kasılmasıyla sonuçlanır. Nörojenik yürüme bozukluklarından muzdarip hastalarda bu sinyal zinciri kısmen bozulur, böylece hareketin bağımsız olarak başlatılması ancak sınırlı bir dereceye kadar mümkün olur. Hastanın kalan nöromüsküler impulsları sensörler tarafından alınır ve HAL sistemine iletilir. Sistem impulsları algılar ve istenen hareketi gerçekleştirmek için hastaya gerekli güç desteğini sağlar.

HAL tedavisinin amacı, kas impulslarını giderek daha fazla aktive etmek ve bununla etkileşimli nöronal geri besleme döngüsünü etkinleştirmektir. Terapötik başarılar, bu geri bildirim etkisinin bir sonucudur. Eğitim süresince, düzenli tekrarlama hastaların hareket kalıplarını yeniden kazanmalarına yardımcı olduğundan, yürüme yeteneği geliştirilir. Birçok hasta için tekerlekli sandalye ile, koltuk değneği ile ve hatta koltuk değneği olmadan yürümek mümkün olacaktır. Nöromüsküler geribildirim terapisi, kas gücünde önemli bir kazanıma yol açar. Az ya da çok belirgin olabilen diğer etkiler şunlardır: Nöropatik ağrıların azalması, mesane ve kas fonksiyonlarının iyileşmesi, spastisite semptomlarının pozitif olarak iyileşmesi, daha düşük dekübitus riskiyle sonuçlanan cilt duyusu olan daha geniş alanlar. Günlük yaşamda kazandıkları hareketliliği aktif olarak kullanmaya devam eden hastalar, nöromüsküler geribildirim tedavisinin sonunda kaydettikleri ilerlemeyi koruyacaklardır.

Felçli hastalarda nöromüsküler geri bildirim tedavisi, cilt yüzeyinden alınabilen kaslarda zayıf nörolojik sinyallerin kullanıldığı bir tedavi yöntemidir. Eğer felçli bir hastaysanız ve kalça ve diz eklemleriyle ilgili kaslarda hala bir aktivite kalıntısı olduğunu düşünüyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin veya ilgili hekiminize ve fizyoterapistinize danışın. Sonrasında tıbbi kayıtlarınızın, HAL tedavisi sunan bir merkeze iletilmesi gerekmektedir. Bu merkezde ilk tıbbi değerlendirme yapılacaktır.

HAL, eğitimli tıp uzmanlarının gözetiminde tıbbi tesislerde kullanılmalıdır. HAL'ı evde kullanmak için özel ihtiyaçlarınız varsa, lütfen doğrudan bizimle iletişime geçin.

Etkilerin ortaya çıkması için geçen süre hastalar arasında değişebilir. Tedavi bazı hastalar da kısa sürerken bazı hastalarda da uzun bir zamanda olabilir. Hastaların çoğu, birkaç seanstan sonra iyileşmeler görmeye başlarken, birkaç ay boyunca sürekli olarak faydalar gösterir.

Sağlık uzmanınız HAL'ı bilmiyorsa, lütfen bu web sitesini tanıtın ve bizi onlarla temasa geçirin. Cyberdyne ekibi, bu teknolojiyi kendilerine tanıtmanız konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.